Casual

Tajemnica technologii marki ECCO

ECCO to globalnie rozpoznawalna marka butów znanych z tego, że łączą w sobie komfort oraz dopracowany design. To właśnie na bezkompromisowej jakości i technologii oparty jest sukces duńskiej firmy, powstałej w 1963 roku. Jest to jeden z niewielu przykładów producenta, który kontroluje cały proces produkcji, od projektu, po ostateczne wykonanie. Dzięki temu marka zdobyła rzesze wiernych klientów, a liczby mówią same za siebie. Obecnie buty Ecco sprzedawane są w 1 777 sklepach, na terenie 87 krajów, zatrudniając 18 500 pracowników. Jaka jest tajemnica, która małą, rodzinną firmę, zmieniła w międzynarodowego giganta?

 Dążenie do ideału 

Podstawowym założeniem modeli butów Ecco jest technologiczne udoskonalenie ich,  by były jeszcze bardziej przyjazne dla użytkowników, przy równoczesnym zachowaniu estetycznego i modnego wyglądu. W roku 2010 główny projektant marki – Niki Tæstensen zdecydował, że to już czas by udoskonalić technologicznie, nadchodzącą, damską kolekcję. Tak powstał nowy model buta na obcasie, który miał zapewnić świetną wygodę wszystkim miłośniczkom mody. Sekret nowego modelu tkwił w podeszwie i wyprofilowanej wkładce, które dawały elastyczny komfort noszącej. Za tym poszły również zmiany w wykorzystanych materiałach i samym designie.

ecco

Poza to co widać

Senior Product Manager Sine Løvendahl, tak mówi o butach Ecco: „Nie możesz tego zobaczyć, żeby zrozumieć, musisz je założyć. Sprawiliśmy, że skóra jest bardziej miękka, a szew wytrzymalszy. Przy jednoczesnym zachowaniu kobiecego projektu.”

Podstawową technologią jest tzw. Core Injection, zastosowana w podeszwie, która jest formowana poprzez wstrzyknięcie materiału w specjalną formę, co pozwala na uniknięcie nadmiaru szwów. Tak powstała kolekcja Dress Comfort, w skład której wchodzą buty na platformie, obcasie, płaskie sandały i czółenka.

Skandynawska perfekcja i design

Należy zauważyć, że obecnie Ecco jest w pierwszej piątce największych producentów luksusowego obuwia skórzanego. Dzięki nowej technologii, do produkcji butów nie używa się kleju, co znacznie zmniejsza ich wagę, sprawiając by w imię wygody nie trzeba było rezygnować z wyglądu i na odwrót.

eccoŹródło zdjęć: https://galeriamarek.pl/ecco,marka,EC/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *