Hot or notSandały

Rzymianki – hot or not?

Sandałki z paskami, które oplatają nie tylko stopę, ale też kostkę, a nawet łydkę, to hit kilku ostatnich sezonów letnich. Jedni je kochają, inni uważają za jeden z niewypałów mody. Podobno pogrubiają i skracają nogi, ich paski nieestetycznie wpijają się w skórę, a zakładanie ich jest bardzo uciążliwe. Jak jest naprawdę? Rzymianki – hot or not?

Rodzaje rzymianek

Odkąd w modzie ponownie pojawiły się rzymianki, czy inaczej zwane gladiatorki, trend ten podłapały praktycznie wszystkie marki. Ostatnie letnie sezony to wysyp butów, których paski krzyżują się wysoko ponad stopą. Inspiracje z tego typu obuwia marki czerpią nawet przy projektowaniu słynnych, sznurowanych balerinek. Jeśli jednak mowa o rzymiankach, to chodzi przede wszystkim o sandałki, czyli buty z odkrytymi palcami lub piętą. Mamy więc charakterystyczne płaskie gladiatorki, z reguły na bardzo cienkiej podeszwie z delikatnymi paseczkami, a nawet rzemykami, które wiążemy ponad kostką. Są też typowe gladiatorki, czyli sandałki w formie powycinanych w cienkie paski kozaków o trwałej konstrukcji ze skóry lub materiału skóropodobnego, które mogą sięgać nawet do kolana! Nie brakuje również rzymianek na wysokich obcasach. Paski zdobią dziś między innymi buty na szpilkach czy na koturnach. Ciekawą opcją są też buty będące połączeniem sandałów rzymianek z espadrylami. Mają one zwykle słomkowy spód oraz płócienną cholewkę, z której wychodzą troczki do zawiązania ponad kostką.

klik

Co w modzie, a co poza nią?

O ile niektóre rodzaje rzymianek są rzeczywiście bardzo efektowne, a zarazem modne, o tyle całej reszty powinniśmy unikać. Które rzymianki są hot? Chyba wszyscy znamy przepiękne buty, które zyskały ogromną popularność w zeszłym roku i wszystko wskazuje na to, że będą ponadczasowym hitem. Mowa o rzymiankach z kolorowymi pomponami, które fantastycznie prezentują się na opalonej skórze. Takie buty możesz nosić do najprostszej, białej sukienki, a zyskasz naprawdę efektowny look. Jak najbardziej hot są również wszelkiego rodzaju rzymianki z miękkimi paskami, na przykład wspomniane wcześniej, wiązane espadryle. To opcja idealna na co dzień do dżinsowych szortów czy białych dżinsów.

klik

Rzymianki – kiedy są not?

Dlaczego rzymianki mimo wszystko budzą wiele kontrowersji? Przede wszystkim ze względu na to, że wiele osób nosi je w niewłaściwy sposób! Nieobcy jest nam widok rzymianek, których paski wpijają się w łydkę lub których cholewka sięga kolan i wygląda komicznie. Kiedy rzymianki są not? Kiedy twoje łydki są mocno zbudowane, a ty zasznurujesz swoje sandałki zbyt mocno. Rzymianki nie powinny wpijać się w skórę – wygląda to nieestetycznie, ale też jest bardzo niewygodne. Rzymianki do kolan? To zdecydowanie domena ekstrawaganckich looków z wybiegów znanych projektantów. Na co dzień mogą wyglądać komicznie, chyba że masz spore umiejętności stylizacyjne. Rzymianek nie powinny wybierać osoby bardzo niskie, ponieważ paski w oczywisty sposób skracają nogi, przez co wydajemy się jeszcze mniejsze. Jeśli zależy ci na rzymiankach, mimo że z twoim typem sylwetki nie wyglądają zbyt dobrze, to postaw na te w cielistym odcieniu!

klik

Rzymianki to jedna z najciekawszych, obuwniczych propozycji na lato, która zdecydowanie urozmaica nawet najprostsze stylizacje. Pamiętaj jednak, by nie wiązać ich zbyt ściśle, żeby nie wyglądały nieestetycznie i nie były niewygodne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *