Hot or not

Różowe buty – hot or not

Niektóre kobiety nigdy nie wyrastają z różu i nawet w dorosłym życiu ten kolor wciąż na nie działa. Inne mają do niego awersję. Trzeba jednak przyznać, że róż pojawił się w świecie obuwia i to nie tylko wśród trendów dla pań, ale także dla panów! Czy warto kupić różowe buty? Jeśli tak, to kiedy?

W świecie dziecięcych marzeń

Róż nieodłącznie kojarzy nam się z wszystkim, co słodkie – lukier, cukierki, bajkowy świat, dziecięce marzenia, cukrowa wata i lalki barbie. Może dlatego jedne z nas z chęcią do tych wspomnień wracają, a inne za wszelką cenę starają się od nich uciec. Źle dobrane różowe buty mogą faktycznie mieć fatalne skutki, a jednym z nich będzie po prostu komiczny wygląd, dlatego nawet jeśli pałasz do różu miłością, lepiej postaw na różową szminkę, a odpuść sobie cukierkowo różowe szpilki założone do sukni ślubnej lub do biura. Są sytuacje, w których po prostu nie wypada ich zakładać, chyba że masz mniej niż dziesięć lat!

Jeden kolor, wiele odcieni

Kluczowe w odpowiedzi na pytanie o różowe buty jest jednak dostrzeżenie całej gamy odcieni. Mamy przecież róż neonowy, taki jak na biurowym zakreślaczu, ale także róż pudrowy lub pastelowy. Pamiętajmy też o amarancie, czyli różu z dużą dawką fioletu oraz wszelkich odcieniach wpadających w czerwień, takich jak malinowy, landrynkowy czy fuksjowy.

Różowe buty – pod pewnymi względami hot

Jak już wspomnieliśmy, są sytuacje, w których wkładanie różowych butów po prostu nie jest wskazane. Jeśli jednak chodzi o codzienne stylizacje czy buty sportowe, to róż sprawdzi się doskonale, jeśli jesteś jego fanką! Trzeba tylko umiejętnie dobrać jego odcień. Całkiem niedawno adidas zachwycił nas kolekcją Tubularów utrzymaną w pastelowo różowej kolorystyce i okazało się, że róż świetnie gra z butami sportowymi! Podobnie jest zresztą z innymi modelami sneakersów w stonowanym różu, np. Air Max Thea Leather. Fanki elegancji z powodzeniem mogą nosić szpilki w różowym kolorze, trzeba jednak uważać, by ich krój nie zaliczał ich do strefy kiczu. Unikaj więc butów na platformach, wybieraj te na średnim obcasie i z noskiem w szpic!

Róż może być bardzo klasyczny, ale jego zestawienie jest trudne. Decydując się na różowe buty, pamiętajmy o cienkiej granicy między klasą a przesadą. Mówimy stanowcze Nie: dziecinnym sneakersom w różu, kiczowatym szpilkom z grubą platformą. Te modele zawsze zadziałają na naszą niekorzyść.

Jeden komentarz do “Różowe buty – hot or not

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *