Kupujemy butyTrekkingowe

Obuwie trekkingowe – wybierz odpowiednie dla siebie

Buty trekkingowe zostały stworzone głównie z myślą o pieszych, górskich wędrówkach. Zimą można jednak zauważyć na ulicach wielu polskich miast mężczyzn, którzy noszą je na co dzień. Swoją drogą nie ma w tym nic dziwnego. Buty trekkingowe można uznać za jedne z najwygodniejszych męskich modeli, które są idealne na zimowe chłody.

 

Jedną z wiodących marek produkujących ten typ obuwia jest Timberland. Nowoczesne wzornictwo i wygoda sprawiają, że buty tej firmy swobodnie można nosić również w miejskich warunkach. Z tego względu warto zdecydować się na niskie modele trekkingowe, które idealnie sprawdzą się na miejskich nawierzchniach.
Istotną cechą butów trekkingowych jest to, że posiadają odpowiednio grubą podeszwę. Dzięki temu zapewniają nieprzemakalność. Są również bardzo wygodne, co z pewnością będzie ich największym plusem. Po wysokie buty trekkingowe warto sięgać przede wszystkim wtedy, gdy planujemy wyczerpującą podróż górską. Charakteryzują się one twardą podeszwą, dzięki czemu łatwiej będzie pokonywać kamieniste drogi. Posiadają również wysoką cholewkę, dzięki czemu nasza kostka jest odpowiednio chroniona przed urazami.

buty trekkingowe Nike

Dobrze, gdy buty trekkingowe są rozmiar większe. Dzięki temu możemy swobodnie założyć do nich grube skarpety, które stanowią dodatkową ochronę. Ten rodzaj obuwia najlepiej przymierzać popołudniem, gdy nasza noga jest już nieco opuchnięta. Wtedy na pewno dobierzemy najlepszy rozmiar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *