Hot or notKlapki

Klapki na obcasie – hot or not?

Jeszcze do niedawna spędzały kolejne lata w kategorii kiczu. Klapki na obcasie kojarzyły się z niechcianym w modzie klimatem burleski oraz obciachowym krojem w szpic na małej szpilce. Jednak, co udowodniono nie raz, moda lubi płatać nam figle i dokonywać przewrotów, ponieważ 2017 zdecydowanie należy do owianego złą sławą modela butów. Rozstrzygamy więc ostatecznie – klapki na obcasie: hot or not?

Sezon na odkryte pięty

W każdym modowym sezonie odkrywamy inną część ciała, podkreślając tym samym swoje największe, kobiece atuty. To już kolejna wiosna, w której królują bluzki z odkrytymi ramionami – hiszpańskie dekolty, specyficzne wycięcia na ramiona czy asymetryczne cięcia odsłaniające jedno ramię to kanon kobiecej mody od dobrych kilkunastu miesięcy. To samo dotyczy obuwia, które od kilku sezonów stawia akcent na… piętę! Alessandro Michele z Gucci zaprojektował swoją wersję mokasynów z futrem bez zakrytej pięty, w której zakochał się cały świat fashion. Jednak w ślad za nim poszły inne marki modowe, które ponownie pokochały klapki. Hit? Oczywiście klapki na obcasie! W świecie high fashion zdecydowanie HOT!

Jak znaleźć najlepsze?

W zapomnienie odchodzą jednak specyficzne buty, które nie cieszyły się dobrą sławą od początku XXI wieku, czyli słynne kaczuszki na mini szpilce. Jeśli klapki na obcasie to wyłącznie na grubym, stabilnym słupku o średniej wysokości – od dwóch do siedmiu centymetrów. Wybieraj te z efektownym przodem. Mogą to być plecione paski, grube, przyciągające wzrok klamry albo przód od mokasynów bez pięty! Kolor? Pełna dowolność! Czyli od pasteli, przez mocno nasycone, neonowe odcienie, aż po stonowane szarości czy czernie z dodatkiem metalicznego połysku!

Jak to nosić?

Jeśli zdecydujesz się na jedne z najmodniejszych modeli klapek na obcasie, powinnaś zapewnić im odpowiednie towarzystwo. W świecie high fashion takie buty nosi się do delikatnych garniturów wykonanych z wzorzystego atłasu, zyskując tym samym lekko buduarową stylizację. Klapki na kwadratowym słupku będą się jednak świetnie prezentować z dodatkiem trapezowej mini czy obcisłych dżinsów o długości 7/8! Jak uczynić z nich najmodniejszy akcent stylizacji? Dodaj do nich parę uroczych kabaretek w kontrastującym kolorze!

Klapki na obcasie to największy hit tej wiosny. Trzeba jednak pamiętać, że najbardziej hot są wtedy, gdy umiesz się w nich poruszać z gracją! Dlatego, jeśli decydujesz się na taki model obuwia, koniecznie wypróbuj je w praktyce, przechadzając się po sklepie podczas mierzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *