KlapkiSandały

Klapki Birkenstock

W kwestii naprawdę komfortowych butów na lato żadna marka nie ma do powiedzenia tyle, co Birkenstock. Ten niemiecki brand obuwniczy to kilkupokoleniowa historia doświadczeń związanych nie tylko z projektowaniem obuwia, ale także z leczeniem schorzeń stóp. Myślisz, że ortopedyczne obuwie równa się brzydkie obuwie? Nic bardziej mylnego! Na punkcie tych modeli zwariował cały świat mody!

Jak to się zaczęło?

Tradycja dotycząca projektowania i wykonywania ultra wygodnych butów trwała w rodzinie Birkenstocków od wieków. Pierwsze wzmianki na ten temat pochodzą z 1774 roku! Jednak popularna dziś marka zadebiutowała ponad sto lat później – w 1896, kiedy to Konrad Birkenstock zaprojektował pierwszą ortopedyczną wkładkę do butów. Kolejne pokolenia rodu skutecznie podtrzymywały rodzinną pasję, tworząc nie tylko kolejne udoskonalenia w projekcie zapoczątkowanym przez Konrada, ale także liczne publikacje z dziedziny zdrowia stóp. Wkrótce na rynku obuwniczym pojawił się pierwszy model buta Birkenstock, który jak się później okazało, miał się stać kultowy nie tylko w Niemczech, ale na całym świecie.

Kariera międzynarodowa tych z pozoru niezbyt urodziwych klapków i sandałów rozpoczęła się na dobre, gdy pewna Amerykanka odkryła je podczas pobytu w jednym z niemieckich uzdrowisk. Birkenstocki zaczęły być popularne w Stanach Zjednoczonych, głównie wśród młodych, którzy szukali sposobu na wyrażenie swojej inności, niezależności i wolności. Dziś znamy ich jako dzieci kwiaty lub hippisi. Od lat siedemdziesiątych minęło jednak sporo czasu, a Birkenstocki po raz kolejny przebijają się do street wearu i to w wersji high fashion. Ortopedyczne klapki noszą najpopularniejsi, modowi blogerzy, fashioniści, redaktorzy modowych czasopism i celebryci. Warto podkreślić, że noszą oni wyłącznie oryginalne Birkenstocki, które cieszą się również ogromnym wzięciem wśród producentów podróbek. I choć design czasami przypomina oryginał, jeszcze nikomu nie udało się dorównać im w kwestii wygody i dbania o zdrowie stóp.

Dlaczego warto postawić na Birkenstocki?

Latem nasze stopy narażone są na ogromną ilość uszkodzeń, które wywołują uczucie dyskomfortu, a nawet wpływają negatywnie na zdrowie stóp. Otarcia, oparzenia, odciski, to tylko niektóre z czyhających na nas zagrożeń. Zapobiec temu mogą jedynie przewiewne, wykonane z naturalnych materiałów buty, które umożliwiają oddychanie skóry oraz są dla niej przyjemne i miękko ją otulają. Birkenstocki spełniają wszystkie te funkcje, a dodatkowo są skonstruowane tak, że dają wsparcie naszej stopie dzięki specjalnemu profilowaniu podeszwy. O swoje stopy nie musisz obawiać się nawet wtedy, gdy podczas upału mocno spuchną. W Birkenstockach zawsze będzie im komfortowo!

Top 3 modele Birkenstocków

Birkenstock Madrid

Ten kultowy model klapek był pierwszym w historii marki. Charakterystyczne zapięcie stało się znakiem rozpoznawczym brandu. To świetny wybór dla tych, którzy marzą o wygodzie Birkenstocków w subtelnym, mniej ortopedycznym wydaniu. Będą idealne do sukienek na lato!

birkenstock madrid

Birkenstock Arizona

Najchętniej wybierane przez fashionistki. Wyraziste i nieco ekstrawaganckie. Dzięki dwóm paskom idealnie leżą na stopie, zapewniając jej ponadprzeciętny komfort. Wyglądają bardzo efektownie z dżinsami, szortami czy awangardowymi kreacjami oversize.

birkenstocki arizona

Birkenstock Gizeh

Japonki od Birkenstock? To model Gizeh! Prosty design, który dopasuje się do każdego typu stylizacji. Japonki świetnie trzymają się na stopie i są przez markę tworzone w bajecznych wydaniach kolorystycznych, dzięki czemu możesz urozmaicić swój codzienny styl.birkenstock gizeh

 

Birkenstocki to niezastąpione buty na lato, jeśli zależy ci na wygodzie. Ich wygląd przyciągnął największych stylistów świata i jak się okazuje, pozostaną one w trendach na długo, dlatego z całą pewnością warto zaopatrzyć się w jeden z kultowych modeli!

źródło zdjęć: https://www.symbiosis.com.pl/marki/birkenstock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *