Porady

Jakie buty dla niskiej osoby?

Idealnym wyborem dla niskich kobiet będą buty z dużym, głębokim wycięciem, buty w naturalnym kolorze (nude) lub w kolorze rajstop, buty zakończone spiczastym noskiem, a także wysokie szpilki. Kozaki dla niskiej osoby powinny kończyć się przed kolanem. Buty dla niskiej osoby powinny optycznie wydłużyć nogi i całą sylwetkę. Długie, smukłe nogi to marzenie każdej kobiety. I choć na ich kształt mamy wpływ, długość jest uwarunkowana genetycznie. Na nasze szczęście istnieją sprytne sztuczki, które sprawią, że nogi optycznie wydłużą się nawet o kilka centymetrów. W jakie więc buty powinny zainwestować niskie osoby?

Nie tylko wysokie obcasy!

Większość niskich osób wierzy, że tylko w wysokich obcasach są w stanie nadrobić brakujące centymetry. Jednak źle dobrane buty na szpilce czy słupku mogą zadziałać na twoją niekorzyść! Dlatego przede wszystkim powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie: jakich butów nie powinny nosić niskie osoby:

  • buty z paskiem przy kostce – w ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się baleriny z ozdobną wstążką lub sznurkiem, często spotykane są również szpilki z paskiem przy kostce oraz sandały-rzymianki. Te buty zdecydowanie skracają sylwetkę przez dzielenie jej w kilku miejscach poziomymi liniami. Zatem raczej wystrzegaj się ich, jeśli chcesz się wydłużyć!
  • buty kontrastujące z kolorem nóg/rajstop – czarne trampki do nieopalonych nóg, czerwone szpilki do czarnych rajstop – to nigdy nie będzie wyglądać dobrze, jednak szczególnie krzywdzące dla sylwetki może okazać się dla osób niskich, ponieważ tak jak w poprzednim przypadku, na nogach powstają niepotrzebne podziały, które dodatkowo skracają optycznie kończyny.

Niekorzystnie na niskich osobach mogą wyglądać również ortopedyczne klapki oraz kozaki za kolano, chyba że dopasuje je do koloru swojej skóry lub koloru rajstop czy spodni.

Jakie buty dla niskiej osoby?

Gdy wiemy już, jakich butów się wystrzegać przy niskim wzroście, nie trudno dostrzec zasady, którymi powinniśmy kierować się przy wyborze obuwia w tym przypadku. Bez niepotrzebnego dzielenia sylwetki, nie tylko na obcasie, ale także na płaskiej podeszwie. Niezależnie od tego, jaki wizualny efekt chcesz uzyskać, pamiętaj, że najlepiej wyglądamy wtedy, gdy czujemy się komfortowo. Na niskich osobach na pewno świetnie będą wyglądać:

  • buty głęboko wycięte – niezależnie od tego, czy wybierzesz wysokie szpilki, czy też baleriny, zwracaj uwagę na to, by buty miały jak najgłębsze wycięcie, a nawet odkrywało palce u ich nasady. Wszystko po to, by odsłonić jak największą powierzchnię nogi, która dzięki temu maksymalnie się wydłuży.
  • buty w kolorze nude lub w kolorze rajstop – jednolity kolor ubrania na nogi i stopy sprawia, że nasze kończyny tworzą całość i wyglądają na dłuższe. Dlatego latem wybierz buty w odcieniu nude. Zimą natomiast z pewnością świetnie sprawdzą się buty w czerni, które ubierzesz do najczęściej noszonych czarnych rajstop czy spodni.
    buty nude dla niskiej osoby
  • buty ze spiczastym noskiem – na twoją korzyść zadziałają również wydłużone czubki butów, najlepiej te cięte w szpic. Unikaj butów z kwadratowym lub mocno zaokrąglonym przodem.
  • buty na wysokim obcasie – jeśli zależy ci nie tylko na optycznym wydłużeniu nóg, ale też na rzeczywistym dodaniu sobie kilku centymetrów wzrostu, to najlepsze będą wysokie obcasy. Pamiętaj jednak, by ich wysokość dobierać proporcjonalnie do swojej sylwetki oraz umiejętności chodzenia. Osoby bardzo drobne wyglądają źle w bardzo wysokich szpilkach z platformą z przodu buta. W takim przypadku lepiej postawić na delikatne szpilki do 10 centymetrów.

Wybór butów dla osoby o niskim wzroście to nie lada wyzwanie, jednak możliwość dodania sobie kilku centymetrów jest na wyciągnięcie ręki i wcale nie musi się łączyć z poczuciem dyskomfortu w trakcie chodzenia. Unikaj dzielenia sylwetki w kilku miejscach i ciesz się wygodą na co dzień i od święta!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *