Buty do bieganiaKupujemy buty

Jak dobrać buty do biegania? Doradzamy

Jeśli nie wiesz, jak dobrać buty do biegania, służymy radą. Owszem, biegać możesz nawet w trampkach. Ryzykujesz jednak poważnymi kontuzjami. Jedynie profesjonalnie zaprojektowane buty pozwolą Ci czerpać największą przyjemność z biegania.
Zanim jednak wybierzesz się do sklepu sportowego, przyjrzyj się swojej stopie. Zobacz, czy biegnąc, twoja stopa w pierwszej kolejności dotyka podłoża piętą czy palcami. Sprawdź również, czy nachyla się do wewnątrz czy na zewnątrz. Profesjonalni producenci obuwia do biegania uwzględniają różnice w budowie anatomicznej stopy poszczególnych biegaczy. Co zaś tyczy się rozmiaru, nigdy nie wybieraj butów, które mają zbyt mało miejsca. Stopa, pod wpływem wysiłku, puchnie, a co za tym idzie, potrzebuje więcej przestrzeni. Dlatego jeśli decydujesz się na przykład na buty biegowe Nike Wild Trawl, zawsze wybieraj te o rozmiar większe od Twojego tradycyjnego rozmiaru obuwia. Przy wyborze runningów weź również pod uwagę nawierzchnię, po jakich zwykle się poruszasz. Gdy biegasz po asfalcie, potrzebne Ci będzie obuwie przeznaczone do twardych nawierzchni. Z kolei jeśli biegasz po leśnych traktach, rozglądaj się za butami przeznaczonymi do miękkiej.
Pamiętaj – tylko odpowiednio dobrane runningi pozwolą Ci na maksymalne wykorzystanie swoich możliwości i bezpieczne, pozbawione kontuzji bieganie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *