NikePorady

Jak dbać o swoje Nike Air Max?

Masz słabość do sneakersów i odkąd pamiętasz marzyły Ci się legendarne buty Nike Air Max? A może Twoja kolekcja tego kultowego modelu liczy już niejedną parę, jednak po ich stanie gołym okiem widać, że są one często użytkowane?

Poniższy wpis polecamy uwadze zarówno początkujących sneakerheadów, jak i osób zaprawionych w bojach, które chciałyby poznać skuteczne sposoby na to, jak cieszyć się nienagannym stanem butów Nike przez znacznie dłuższy czas. Jak dbać o buty Nike AirMax, aby służyły przez kilka sezonów? Wszystkiego dowiesz się właśnie z tego artykułu!

Co robić, aby zachować estetyczny wygląd Nike Air Max na dłużej? 4 bezcenne wskazówki

  •  Pamiętaj o impregnacji

Czy buty Air Max można impregnować? Nie można, ale wręcz trzeba! Mając te sneakersy na nogach zapewne nieraz złapie Cię nagła ulewa, dlatego też mając na względzie trwałość, wytrzymałość oraz świeżość butów warto przyłożyć wagę do regularnej impregnacji obuwia. W ten sposób pokryjesz sneakersy niewidzialną gołym okiem warstwą ochronną zabezpieczającą cholewki przed działaniem wilgoci.

Do impregnowania Air Max od Nike najlepiej sprawdzi się uniwersalny środek w formie sprayu, który jest dedykowany do różnego rodzaju materiałów. Przystępując do jego użycia upewnij się jednak czy buty są dokładnie oczyszczone i wysuszone – bez tego cała akcja zabezpieczania sneakersów przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi pójdzie na marne.

  •  Dopasuj sposób czyszczenia do rodzaju materiału

 W miejskiej dżungli, gdzie obowiązuje bardzo szybkie tempo życia (a także w wielu innych miejscach) nietrudno o zabrudzenia. Na szczęście pojawienie się osadu, plam czy innego rodzaju nieestetycznych ozdób na cholewkach czy podeszwach butów nie jest równoznaczne z faktem, że już zawsze będą one tak wyglądać. Aby pozbyć się nieproszonych i uporczywych zabrudzeń wystarczy sięgnąć po zestaw niezbędnych akcesoriów, a także specjalnie dedykowanych specyfików przeznaczonych do danego rodzaju materiału.

Nie od dziś bowiem wiadomo, że skóra naturalna, zamsz i materiał tekstylny mają zupełnie inne wymagania jeżeli chodzi o pielęgnację, tak więc mając na względzie dobry stan swoich ulubionych butów warto jest ich przestrzegać. Poszczególne rodzaje materiałów różnią się od siebie tolerancją na działanie wody, sposobem usuwania z ich powierzchni plam, a także wymogami takimi jak chociażby rodzaj włosia zastosowanego na szczotce do czyszczenia butów.

  •  Używaj łyżki do butów 

Chcesz by Twoje buty były wolne od odkształceń, nie przecierały się zapiętkach i cały czas były dobrze dopasowane? W takim razie mamy dla Ciebie jedną radę: korzystaj z łyżki do butów! Wciskanie sneakersów na siłę oraz gniecenie ich tylnej części podczas wychodzenia z domu w pośpiechu jest najprostszym sposobem na zniszczenie butów Nike Air Max, a to istny koszmar każdego kicksholika.

  • Stosuj odświeżacz  

Równie ważny co wygląd zewnętrzny jest także zadbany środek. Ma on bowiem ogromny wpływ na to zachowanie świeżych warunków wewnątrz butów i zminimalizowanie ryzyka powstawania drażniącego zapachu powstającego na skutek działania wilgoci i potu. Jak temu zapobiec? Najlepiej stosując odświeżacz/dezodorant do butów, który pomoże Ci zneutralizować nieprzyjemne zapachy i umożliwi zachowanie świeżości na znacznie dłużej.

Ten błąd może dużo Cię kosztować: czego nie robić z butami Air Max?

Wiesz już jak dbać o reprezentantów jednej z najsłynniejszych i najbardziej rewolucyjnych linii obuwia Nike jaka kiedykolwiek powstała. Jednak czy w przypadku butów Nike Air Max istnieją jakieś wprost niewybaczalne praktyki? Jak najbardziej! Jedną z nich jest… wkładanie butów do pralki.

Pranie tych butów z logo Nike Swoosh może skończyć się uszczupleniem kolekcji wygodnego i ponadczasowego obuwia o co najmniej jedną parę. Jeśli więc taki scenariusz nie brzmi dla Ciebie zbyt atrakcyjnie (a wierzymy, że tak właśnie jest), to nawet nie myśl o tym, aby sneakery wykonane ze skóry naturalnej oraz zamszu wrzucać do pralki. Nawet najkrótszy i najbardziej delikatny program może sprawić, że zastosowane łączenia poszczególnych materiałów zaczną się rozklejać, a buty stracą swoją formę i się odkształcą.

Jasne, uprawnie butów Nike Air Max na pewno oszczędziłoby Ci sporo czasu oraz pracy, jednak w tym przypadku zdecydowanie nie warto ryzykować i lepiej zdecydować się na samodzielną i dokładną pielęgnację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *