Porady

Jak dbać o stopy zimą? Porady

Zima i jesień to wyjątkowo trudny czas dla naszej skóry. Różnice temperatur mogą negatywnie odbijać się nie tylko na naszej twarzy. Pod wpływem częstych wahań temperatur mogą ucierpieć również nasze stopy. Warto więc w tym wyjątkowo trudnym okresie poświęcić im nieco więcej uwagi.

 

Ciepłe obuwie oraz para grubych skarpet mogą okazać się nie wystarczające. Najlepiej zaopatrzyć się w odpowiedni zestaw kosmetyków do stóp. Najlepsze mogą okazać się głęboko odżywiające kremy pielęgnacyjne przeznaczone właśnie do tych części ciała. Nie można zapomnieć również o tym, by raz na tydzień wykonać peeling stóp. W ten sposób usuniemy stary, zalegający naskórek, a wszelkie preparaty oraz maski pielęgnacyjne będą się zdecydowanie lepiej wchłaniać.

Najważniejsze jest jednak dobrze dobrane obuwie, które chroni stopę przed zimnem. Nie może być zbyt ciasne, nie może również być wykonane ze słabej jakości materiałów. Po pewnym czasie użytkowania tego typu obuwie może ulec rozszczelnieniu. Dla mężczyzn najlepsze mogą okazać się buty trekkingowe Nike Dual Fusion Hills Mid. Są one wykonane ze skóry naturalnej oraz syntetycznej. Sprawdzają się zarówno w mieście, jak i przy dalekich, pieszych wędrówkach. Kobiety mają zaś zdecydowanie większy wybór: botki, kozaki czy nawet kalosze.

buty Nike

Pamiętaj, że Twoje stopy oczekują odpowiedniej pielęgnacji nie tylko latem, gdy są często eksponowane, ale przede wszystkim podczas zimy. Warto o nie zadbać, aby później bez problemu wskoczyć w ulubione sandały i klapki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *