ButyCasualHot or not

Espadryle – hot or not?

Niektórzy uważają je za jedne z najbardziej antykobiecych butów. Jednak same kobiety uwielbiają je za wygodę, którą zapewniają oraz łatwość zakładania. Espadryle to klasyka letniego stylu i mogą przybierać takie formy, o jakich ci się nie śniło! Rozwiejmy więc wątpliwości: espadryle – hot or not?

Klasyka letniego obuwia

Espadryle, czyli buty na charakterystycznej, plecionej podeszwie należą do najczęściej wybieranych butów na lato. Są lekkie, łatwo i szybko wkładają się na nogi i dodają letnim stylizacjom wakacyjnego wymiaru. Możesz nosić je do szortów, dżinsów, zwiewnych sukienek, zestawiać z kapeluszem czy torbą w formie plecionego koszyka. W takich zestawieniach zawsze będą wyglądać hot, chyba, że pominiesz podstawowe zasady ich doboru.

Espadryle – jak wybrać najlepsze?

Dlaczego tak wielu mężczyzn jak dotąd nie przekonało się do espadryli? Dlaczego są im przeciwne również stylistki, które na co dzień zajmują się modą? Przede wszystkim dlatego, że kobiety wybierając je w nieodpowiedni sposób, mogą bardzo skrzywdzić swoją sylwetkę. Źle dopasowane espadryle skrócą cię, poszerzą i wyeksponują wszelkie niedoskonałości figury! Czym więc kierować się przy ich zakupie?

  • krojem i rodzajem wycięcia – im bardziej wycięte są espadryle, tym dłuższa wydaje się nasza noga. Jeśli więc decydujesz się na espadryle w czerni, upewnij się, że nie są zbyt zabudowane i nie odcinają twojej sylwetki niepotrzebną, poziomą linią,
  • dla niskich osób lepsze na koturnie – nie zapominajmy, że espadryle to nie tylko znane i lubiane za wygodę tenisówki na płaskiej podeszwie owiniętej sznurkiem, ale także sandały na koturnie! Te zdecydowanie lepiej będą prezentować się na osobach, które nie dysponują wysokim wzrostem.
  • z naturalnych materiałów – pamiętajmy, że espadryle nosimy głównie latem, a często również bez skarpetek, dlatego pierwszym, na co powinniśmy zwrócić uwagę, jest materiał, z którego zostały wykonane. Unikaj espadryli ze skóry czy sztucznych tkanin, które odparzą stopę w upalne dni! Stawiaj wyłącznie na przewiewne materiały, które przyjemnie otulają twoją skórę.

Kiedy nie nosić espadryli?

Jest jeszcze jeden przypadek, w którym espadryle są zdecydowanie NOT. Mowa o zestawianiu ich z rajstopami! Jeśli do tej pory zdarzało ci się nosić je właśnie w ten sposób, wyrzuć z głowy to połączenie! Espadryle to buty letnie, które nosimy wyłącznie w ciepłe dni bez skarpet i rajstop. Zestawianie ich z czarnymi, kryjącymi rajstopami to jedna z największych modowych wpadek.

Espadryle to idealne buty na lato, jeśli marzysz o wygodzie, a nie do końca przekonują cię sandały i klapki. Pamiętaj jednak o tym, by zachować je właśnie na najcieplejszą porę roku, a przy wyborze kieruj się krojem i rodzajem materiału!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *