Prawdy i mity

Dla kogo płaskie buty?

Płaskie buty zdecydowanie należą do najwygodniejszych. Aby poruszać się w nich z gracją, nie musisz nadmiernie się starać, a twoje stopy są ułożone w naturalnej pozycji. Dzięki temu często odnosimy wrażenie, jakbyśmy chodzili boso. Warto jednak pamiętać, że płaskie buty, nie działają na korzyść każdej sylwetki. Kto powinien je nosić, a komu się to odradza?

Mit: Płaskie buty tylko dla wysokich

Fakt: Płaskie buty tylko dla tych, którzy nie chcą dodać sobie kilku centymetrów wzrostu

W modzie ciągle pokutuje przekonanie, że niskie osoby nie powinny nosić płaskich butów. Nic bardziej mylnego! Jeśli jesteś pogodzona ze swoim wzrostem, to jak najbardziej noś płaskie buty! Bardzo często źle dobrane buty na obcasie mogą sprawić, że twoja sylwetka stanie się karykaturalna i przerysowana, a stopy będą wyglądały, jakbyś odziała je w kopyta. Jeśli należysz do osób drobnych – niskich i szczupłych, to zdecydowanie pasują ci delikatne, płaskie baleriny, trampki czy sandałki na płaskiej podeszwie, które będą wprost proporcjonalne do twojej postury.

Mit: Płaskie buty tylko dla szczupłych

Fakt: Płaskie buty dla osób o smukłych kostkach i łydkach

Nie jest tajemnicą, że buty na wysokich obcasach nie tylko dodają wzrostu, ale też potrafią optycznie wysmuklić sylwetkę. Dzięki nienaturalnemu ułożeniu stopy nasze nogi naprężają się i wyglądają szczuplej. Płaskie buty mogą być natomiast krzywdzące dla osób, których kostki i łydki są umięśnione lub nie mają charakterystycznego zwężenia przy stopie. Baleriny czy trampki ubrane przez takie osoby dodatkowo skrócą sylwetkę i wyeksponują niedoskonałości. Dlatego jeśli należysz do osób, którym niedane jest posiadanie smukłych łydek i kostek, to lepiej wybrać buty na choćby najmniejszym obcasie. A jeśli mimo wszystko wybierasz płaskie, postaw na mocno wycięte, by optycznie wydłużyć odcinek stopa-kolano.

Fakt: Płaskie buty dla tych, którzy cenią wygodę

Niezaprzeczalną prawdą jest, że płaskie buty sprawdzają się najlepiej w wielu sytuacjach, w tym również na co dzień. Chodzenie w nich jest czystą przyjemnością i nawet jeżeli nie do końca pomagają one wyeksponować i wysmuklić sylwetkę, to za cenę wygody jesteśmy w stanie się poświęcić. Płaskie buty posłużą świetnie każdemu, kto ceni przede wszystkim komfort noszenia butów! Pamiętajmy jednak, że noszenie zupełnie płaskich butów na dłuższą metę może być szkodliwe dla naszych stawów, dlatego warto wybierać buty, których podeszwa jest odpowiednio wyprofilowana. Dzięki temu poza komfortem zyskamy zdrowie!

Płaskie buty to idealne rozwiązanie na co dzień i od święta. Jeśli noszenie wysokich obcasów kompletnie ci nie odpowiada, nie przejmuj się i postaw na płaskie buty! Wbrew pozorom i one mogą być bardzo eleganckie, szczególnie dlatego, że możesz swobodnie się w nich poruszać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *