Sneakery

Daddy shoes – gorący trend sneakersowy

Po modzie na to, co ładne, starannie wykonane i precyzyjnie przemyślane nadszedł ten czas, kiedy fani miejskiego looku chcą się wyróżnić. I to nie tylko za sprawą sneakerów z najnowszych kolekcji, ale i tych modeli, które z pewnością zapadną w pamięć i będą… odrobinę kontrowersyjne. W końcu, nie ważne jak się mówi, ważne, że się w ogóle mówi.

Daddy shoes czy ugly shoes?

Dad shoes, ugly shoes czy chunky sneakers – wszystkie te określenia odnoszą się do jednego typu butów, które albo się kocha, albo nienawidzi. Jedno jest pewne – są niezwykle specyficzne, a zakładane na miasto z pewnością zwrócą uwagę zdezorientowanych przechodniów.

Skąd fenomen?

Powrót do stylu retro, inspiracja znanymi i cenionymi legendami, a ponadto połączenie zachwycających propozycji wprost z pokazów mody z dzisiejszym streetwearem sprawiły, że mamy do czynienia z ciągle rozwijającym się trendem na ugly shoes.

daddy shoes

Modele ze świata mody

Jednym z najbardziej popularnych i jednocześnie pierwszych modeli był ten z hiszpańskiego domu mody Balenciaga – Triple S. Skąd nazwa? Z kształtu podeszwy, która ułożona została w trzech warstwach (triple sole), a każda kolejna jest większa od poprzedniej, co w konsekwencji sprawia, że podeszwa jest szersza i dużo bardziej masywna od całości cholewki. To, na co warto zwrócić uwagę, to waga buta, która mieści się w okolicach aż 2 kg! Model ten pierwszy raz został pokazany na pokazie początkiem 2018 roku i od razu zyskał ogromne zainteresowanie. Inspiracje ze streetweru czerpał też Gucci w modelu Rhyton. Tutaj w oczy rzuca się nazwa brandu, której nie sposób nie zauważyć na bocznym panelu buta. Kolejnym przykładem, który szturmem zdobył serca trendsetterów jest Louis Vuitton Archlight, który gdyby był stworzony w latach 90., mógłby pomóc utrzymać równowagę niejednemu dzieciakowi w trakcie zabaw na trzepaku.

daddy shoes adidas

Ugly but cool

Czas zaprezentować modele iście streetwearowe. Jednak ugly shoes to nie tylko świat mody, z którym spotykamy się na pokazach mody. Są to również dużo łatwiej dostępne brandy sportowe, gdzie między innymi spotkasz Puma Thunder Spectra, która zachwyca ciekawą kolorystyką i nieregularnymi liniami. To, co mogło stać za szczególnym zainteresowaniem modelu to możliwa inspiracja projektem Alexandra McQueena. Kolejnym przykładem, który możemy dość często zauważyć na ulicach większych miast jest adidas Falcon. W tym przypadku ciekawym rozwiązaniem jest wspierający stopę system Torsion. Innym, na naszym rynku jeszcze nieznanym modelem jest ten od… Umbro – Umrunner. Co dla jednych jest niezwykłym zaskoczeniem, że sportowa marka odważyła się stworzyć dad shoes w swoim wydaniu.

Jedno jest pewne – bez względu na to, który brand wybierzesz i który z modeli zawróci Ci w głowie – ugly shoes w modnym stylu uzupełnią Twój look.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *