ButyCasualHot or not

Buty z wysoką cholewką – hot or not?

Buty z wysoką cholewką, zwane ogólnie pod nazwą muszkieterki, to niewątpliwy hit street wearu od kilku lat. W tym roku szczególnie przyłożyły się do tego blogerki, które do super modnych bluz sportowych nosiły kozaki, których cholewka sięgała powyżej połowy uda! Jednak czy ten typ buta pasuje każdej z nas?

buty z cholewkąDobierz model do kształtu sylwetki

Panuje przekonanie, że muszkieterki wyszczuplają. Rzeczywiście, czarne buty z bardzo wysoką cholewką założone do czarnych rajstop i rozkloszowanej spódniczki zadziałają na korzyść każdej sylwetki. Nasze nogi sięgają wtedy nieba i trudno się dziwić, że muszkieterki cieszą się coraz lepszą sławą. Pamiętajmy jednak, że taki efekt uzyskujemy tylko wtedy, gdy buty i spodnie/rajstopy/legginsy są utrzymane w jednej kolorystyce. To magia optyki! Kozaki z wysoką cholewką w takich kolorach jak rudości, brązy czy szarości zdecydowanie lepiej będą prezentować się na osobach szczupłych. Jeśli natomiast chcesz przy ich pomocy wyszczuplić nogę, zamiast tych przyległych, wybierz lekko odstające od nogi.

Buty z wysoką cholewką – hot, ale nie zawsze

Niewątpliwie z ich pomocą możemy stworzyć naprawdę efektowne stylizacje, które w dodatku będą bardzo funkcjonalne zimą i jesienią przy niskich temperaturach. Aby jednak tego dokonać trzeba dysponować świetną figurą i sporą, modową wyobraźnią. Zatem Hot – jeśli dobrze je zestawisz i umiejętnie wykorzystasz atuty swojej sylwetki. Not – jeśli nie do końca odnajdujesz się w tworzeniu nieco odważniejszych stylizacji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *