Hot or not

Białe buty – hot or not?

Białe buty w późnych latach dziewięćdziesiątych popadły w niełaskę, mimo że jeszcze kilka lat wcześniej były jednymi z najchętniej wybieranych. Przez cały początek XXI wieku przebywały w strefie kiczu i niewielu z nas odważało się je nosić. Coś jednak powoli zaczynało się zmieniać – białe szpilki i białe sneakery ponownie zdobywały serca rzeszy fanów. Jak jest w tej chwili? Białe buty – hot or not?

Biel – kolor uniwersalny

Mimo że biel występuje obok czerni jako jeden z kolorów podstawowych, a zarazem najbardziej uniwersalnych, nigdy nie była tak klasyczna i elegancka jak czerń właśnie. Sukienka mała czarna to symbol ponadczasowej klasy ubioru kobiecego. Czarne szpilki i baletki znajdziemy w szafie każdej kobiety, a bez czarnej torebki nie obejdzie się prawdopodobnie żadna z nas. Dlaczego? Bo czerń to najbardziej uniwersalny kolor. Biel stoi na drugim biegunie i również pasuje do każdego koloru. Z pomocą białych rzeczy możemy stworzyć naprawdę efektowne i świeże stylizacje. Trzeba tylko wiedzieć, jak to zrobić!

Zła sława białych kozaczków

Co się stało, że z fanów kultowych, białych adidasów staliśmy się zagorzałymi przeciwnikami białych butów? Dlaczego białe modele obuwia przez dłuższy czas kojarzyły nam się z kiczem i obciachem? Z pewnością ogromna w tym zasługa słynnych, białych kozaczków, które całkowicie pogrążyły białe buty w street wearze. Zestawiane ze skąpymi topami w neonowych kolorach oraz dżinsowymi spódniczkami mini stały się symbolem kultury disco i zdecydowanie nie należały do rzeczy pożądanych. Ba! Mimo że białe buty wracają do łask, na białe kozaczki nie ma w trendach miejsca. I prawdopodobnie nigdy nie będzie.

Białe buty – hot or not

Białe kozaczki nigdy nie będą wyglądać dobrze – chyba że wybierzemy coś z oferty marek premium, które wiedzą, jak to robić. Jednak ryzyko niepowodzenia w stylizacji jest dość spore. Zupełnie inaczej sprawa ma się z białymi butami sportowymi, które kojarzą się ze wszystkim, co dobre. Mowa tu nie tylko o słynnych białych adidasach, ale także o nieśmiertelnych, białych Conversach, Vansach czy trampkach Lacoste. Białe trampki i sneakery to świeżość, lekkość i klasa, która nawiązuje często do trendów mody z kortów tenisowych. Dlatego szczególnie warto zaopatrzyć się w nie w sezonie letnim!

Jak nosić białe buty, żeby było Hot?

Powodzenie stylizacji z białymi butami w dużej mierze zależy od całości stylizacji, do której zamierzamy je założyć. Najlepiej będzie zestawiać je z dżinsem, jednak niezbyt mocno przecieranym. Białe Conversy i dżinsowe szorty czy boyfriendy to zestaw perfekcyjny! Białe trampki Lacoste możesz z powodzeniem komponować z sukienkami – lekkimi, zwiewnymi, nie tylko tymi w sportowym stylu, ale też bardziej dziewczęcymi. Panowie świetnie wyglądają w sportowych, białych butach założonych do szortów przed kolano i koszulce polo. Takie połączenia to kwintesencja lata w naprawdę świetnym stylu!

2 komentarze do “Białe buty – hot or not?

  • Zgadzam się, że białe buty sportowe to synonim klasyki i zawsze wyglądają dobrze 🙂 Jednak dziwią mnie trochę ludzie, którzy noszą je w czasie deszczu, jak jest błoto i chlapa… Pierwsza zasada posiadacza białych butów: muszą być zawsze idealnie czyste. Bezwzględnie!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *